ČlánekHomesharing

Honza a Roman jsou hostitelé. Díky nim si mohou rodiče 17letého Maříka s autismem a mentálním postižením jednou za dva týdny odpočinout, najít si čas na sebe nebo si vyřídit důležité pochůzky. V ten den si totiž Honza nebo Roman Maříka vyzvednou ze školy, pak jdou se psem, na procházku, hrají hry. Večer si rodiče Maříka vyzvedávají.

Hostitelských rodin je dnes v ČR asi 50. Homesharing koordinuje organizace Děti úplňku

Hostitelská rodina i rodina dítěte se nejprve seznámí v místě bydliště dítěte, pak se rodiče přijdou podívat k případným hostitelům. Pokud mají všichni stejná očekávání, pak už nic nebrání tomu, aby mohli začít na dobrovolné bázi spolupracovat. Na vše zpočátku dohlíží terapeut. Hostitelské rodiny i rodiny dětí si homesharing pochvalují. A očividně se líbí i dětem s postižením, protože jim přináší spoustu zážitků a umožňuje jim poznat jiné prostředí.
Na jihu Čech proběhl v loňském roce průzkum mezi rodinami, které by o homesharing měli zájem. Jedná se o desítky rodiny. Bohužel homesharing se na jihu Čech zatím nepodařilo nastartovat.

I přes to budeme rádi, pokud se případní zájemci o hostitelství ozvou předsedkyni spolku Autisté jihu Bc. Andree Juráskové - mob. 720 750 011.

Těšíme se na Vás!