ČlánekPříměstský tábor 2

V týdnu od 18. do 22. 8. 2014 probíhaly v Auticentru letní aktivity s Bc. Pavlou Koutníkovou a našimi milými asistentkami Dagmar Růžičkovou a Karlou Kolářovou.

Pro děti byl připraven různorodý program, který byl vždy koncipován s ohledem na schopnosti dětí, jejich komunikaci a sociální dovednosti.

Součástí programu byl výlet do přírodní rezervace "Vrbenské rybníky". Děti zaujaly květiny, stromy a také informační tabule okolo naučné stezky. Ve volné přírodě pak viděly kachny, divoké husy, racky a také labutě, které krmily suchý chlebem.

Výlety

Děti dále navštívily naučnou stezku ZF JU "Pracujeme s přírodou". Prostřednictvím stezky je veřejnosti přiblíženo zemědělství, potravinářství a další blízké obory. Zde děti mohly vidět živá hospodářská zvířata.

Klisna Sasanka

V dalších dnech děti navštívily Pamětní místo Václava Havla, které tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá lípa (národní strom) .

Pamětní místo Václava Havla

A také místní zábavný park Panda v Českém Vrbném.

Funpark Panda

Dopoledne se děti věnovaly aktivitám jako jsou výtvarná činnost, hudebně-pohybová činnost, zpívánky, strukturované učení, aromaterapie ...

Hudební hrátky

Dopravní výchova

Auticentrum - dopravní hřiště

A samozřejmě zbyl i nějaký čas na prázdninové mlsání :-).

Letní  pohoda

 Věříme, že letní aktivity se dětem líbily, zpestřily jim svou náplní čas prázdnin a rodičům pomohly oddechnout si od náročné celoprázdninové péče o dítě s autismem, případně věnovat svůj čas i zdravým sourozencům.