ČlánekUkaž mi, kam pojedeme

Projekt "Ukaž mi, kam pojedeme" - podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Náš lektor Mgr. Lucie Fenclová se se svým projektem "Ukaž mi, kam pojedeme" úspěšně zapojila do programu Think Big. Díky podpoře Nadace Telefónica mohla zakoupit fotoaparát s příslušenstvím a začít cíleně pracovat na sestavení obrázkových slovníků pro děti s autismem.

Lucka pracuje v Auticentru se 4-člennou skupinou dětí s autismem, u nichž je výrazná porucha komunikace a velmi špatné porozumění řeči. Pro každé z těchto dětí vytvořila obrázkový slovník míst (sadu fotografií), kam děti rády chodí, či kde se mohou ocitnout (např. škola, lékaři, náměstí, obchodní domy, úřady, pošta, příbuzní, návštěvy, různé ulice, místa v přírodě, památky v okolí, benzínové pumpy, hřiště, trasa cesty).

Díky tomu budou děti vždy vědět, kam jedou a co je čeká. Rodiče tím chce Lucka motivovat k vizuální podpoře svých dětí v každodenním životě a tím ke zmírnění negativních projevů chování jejich dětí při neočekávané změně prostředí. Fotografie míst budou vyhotoveny ve více kusech, aby byly vždy při ruce (doma, ve škole, v autě, v Auticentru, u příbuzných).

Další informace o projektu jsou k dispozici ZDE.