Projekty

ČlánekKomunita pomáhá rodinám dětí s autismem

V rámci projektu byly podpořeny psychosociální, vzdělávací a neformální aktivity pro rodiče pečující o dítě s autismem, prarodiče, sourozence.

Díky společným aktivitám se děti s autismem a jejich rodiny mohli setkávat v sídle spolku při společných aktivitách a neocitli se v sociální izolaci.

Rodiče využili půjčovnu sportovního náčiní a speciálních tříkolek, odborné literatury a hřiště na zahradě. Hlídání dětí při aktivitách bylo zajištěno dobrovolnicemi zejména z řad studentek Jihočeské univerzity a členů spolku.


ČlánekKomunita pro život s autismem

V rámci projektu byly podpořeny psychosociální, vzdělávací a neformální aktivity pro rodiče pečující o dítě s autismem, prarodiče, sourozence.

Díky společným aktivitám se děti s autismem a jejich rodiny mohli setkávat v sídle spolku při společných aktivitách a neocitli se v sociální izolaci.

Rodiče využili půjčovnu odborné literatury, sportovního náčiní a hřiště na zahradě. Hlídání dětí při aktivitách bylo zajištěno dobrovolnicemi zejména z řad studentek Jihočeské univerzity a členů spolku.

ČlánekSpolečně to zvládneme

V rámci projektu byly podpořeny psychosociální, vzdělávací a neformální aktivity pro rodiče pečující o dítě s autismem, prarodiče, sourozence. Díky aktivitám se jedinci s autismem a jejich rodiny mohli setkávat v sídle spolku nebo při společných aktivitách a neocitli se v sociální izolaci.

Díky společným aktivitám se setkávali nejen rodiny, zdraví sourozenci, ale i prarodiče. Rodiče využili půjčovnu odborné literatury, sportovního náčiní a prostornou zahradu. Hlídání dětí při aktivitách bylo zajištěno dobrovolnicemi zejména z řad studentek ze ZSF JU a členů spolku.

ČlánekJak lépe žít s autismem

V rámci projektu byl v průběhu roku realizován dvoudenní workshop pro pečující rodiny, který vedl psychoterapeut Mgr. Přemysl Mikoláš z organizace ADAM - autistické děti a my.

Pečující rodiny měly možnost konzultovat svou situaci s odborníkem, vypořádat se se situací a přijmout diagnózu, stabilizovat domácí prostředí a zachovat zdravý způsob života rodiny.

ČlánekKde komunita pomáhá

V rámci projektu byly realizovány víkendové aktivity pro rodiny dětí s autismem, jejich sourozence a pečující rodiny.

Na realizaci projektu se významně podíleli studenti ZSF JU ČB jako dobrovolníci a asistenti.

V rámci projektu byly částečně uhrazeny provozní náklady spolku a mzdové náklady ve výši 90 000 Kč.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

ČlánekS námi nejste AUT!

V rámci projektu byly podpořeny psychosociální, vzdělávací a neformální aktivity pro rodiče pečující o dítě s autismem, prarodiče, sourozence. Díky aktivitám se jedinci s autismem a jejich rodiny mohli setkávat a neocitli se v sociální izolaci.

Aktivity směřovaly k zapojení se do běžného života. Díky společným aktivitám se setkávali i zdraví sourozenci.

Rodiče využili půjčovnu odborné literatury a sportovního náčiní, zahrady a zázemí.

Stránky