Akce2015

ČlánekSběr hliníku a pivních zátek

Vážení přátelé a příznivci našeho spolku,

akce "SBĚR HLINÍKU a PIVNÍCH ZÁTEK" stále trvá!

Za vybrané peníze již byla zakoupena první tříkolka pro dospělé v hodnotě 10.000,- Kč, na druhou tříkolku společně s vámi stále stále sbíráme.

Tříkolky

Sbírka zahájena dne 7.9.2015, pomohli jste nám nasbírat 16.138 Kč !

Samozřejmě nám můžete přispět i libovolným finančním darem na účet spolku: 246741810/0300, do poznámky prosím uveďte heslo "Trikolky".

Všem moc a moc děkujeme!

Autisté jihu, spolek Bezdrevská 1036/3,České Budějovice, 370 11 Tel.: 702 160 736, www.autistejihu.cz

ČlánekAdventní trhy

Ve dnech 26. - 29. 12. 2015 jsme se již podruhé zúčastnili Adventních trhů na Výstavišti v Českých Budějovicích. Návštěvníkům trhů jsme nabídli drobné vánoční dárečky a dekorativní a upomínkové předměty.

Doufáme, že tyto výrobky dětí a rodičů ze spolku Autisté jihu vám udělaly radost!

Organizátoři adventních trhů nám věnovali vánoční stromeček, který si děti nazdobily v rámci nácviků sociálních dovedností probíhajících v Auticentru.

 

Adventní trhy

Všem, kteří jste nás podpořili, moc děkujeme.

ČlánekTábor v Bukové 2015

Již třetím rokem pořádal spolek Autisté jihu tábor v Bukové, kterého se účastnily rodiny s dětmi s autismem.

Hlavním smyslem tábora bylo umožnit dětem s autismem a jejich sourozencům absolvovat tábor společně tak, jak je to u jejich vrstevníků běžné a alespoň částečně překonat celoroční stav, kdy rodiny dětí s autismem musí sourozence "oddělovat", neboť dítě s autismem většinou není schopno dělat s rodinou stejné činnosti jako jeho zdravý sourozenec.

Tvoříme mýdla

Hlavním smyslem tábora bylo umožnit dětem s autismem a jejich sourozencům absolvovat tábor společně ...

ČlánekŠance pro děti s autismem

Stejně jako loňské prázdniny jsme i letos měli možnost pozvat do Auticentra Mgr. Petru Jantošovou, která v současné době působí v Centru terapie autismu C) T) A) v Praze jako speciální pedagog pro individuální nácviky hry, pracovního chování, komunikace a dále vede kurzy nácviků sociálně komunikačních dovedností dětí s autismem.

Nácviky

Paní Jantošová představila pracovníkům Auticentra nové metody práce s dětmi s autismem ...

ČlánekPes asistent – psychosociální rehabilitace - WorkShop

Dne 20. června 2015 se v Táboře konala přednáška a workshop v rámci projektu PES ASISTENT – PSYCHOSOCIÁLNÍ REHABILITACE, kterého se zúčastnili pracovníci Auticentrum, o.p.s. Workshop byl zaměřený na inovaci procesu přípravy psa-asistenta pro osoby se zdravotním postižením. Přednáška probíhala pod vedením lektorky Bc. Andrey Tvrdé, ředitelky o.s. Elva help, která je zároveň canisterapeutkou.

ČlánekKonference "Podpora pečujících osob"

Dne 28. května 2015 se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje konala konference s názvem "Podpora pečujících osob", kterou organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR ve spolupráci s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity. Nad konferencí převzala záštitu 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

 

Stránky