ČlánekThrough the heart of Tango

V pátek 29. srpna 2014 proběhl v klubu Kredance v Č. Budějovicích nevšední charitativní večer na podporu lidí s autismem. Celým večer provázel skvělý moderátor Honza Vodička a překladatelka Andrea Haines.

moderátor Honza Vodička

Na programu večera byla projekce filmu Through the heart of Tango (Srdcem tanga), který vypráví o mladých lidech s autismem. Po skončení filmu se konala debata s tvůrci filmu z Los Angeles – Lizou B. Krassner, výkonnou producentkou a zástupkyní rodičů z Centra terapie autismu (The Center for Autism) v Kalifornii a Haykem Galystyanem, filmovým tanečníkem s autismem a zároveň účastníkem filmového štábu.

Hayk Galystyan

Přítomní si mohli promluvit s Billem Dionem, producentem filmu, pod jehož vedením film produkovala firma Inclusion films. Tato společnost se snaží pomáhat lidem s autismem v jejich pracovním uplatněním ve filmařské profesi.

Bill Dion

S nadšením jsme přivítali amerického hudebníka Joe Powerse, autora hudby k filmu Srdcem tanga, který všechny okouzlil svou hrou na harmoniku.

Joe Powers

Při hudbě Joe Powerse se tančilo, co jiného než tango.

Tango

Smím prosit?

Smím prosit

Dalším zážitkem zejména pro malé účastníky večera byl workshop skupiny Udubudu s africkými bubínky.

Udubudu

V klubu Kredance si mohli účastníci večera zakoupit umělecké fotografie vytvořené fotografem Michalem Sironěm a věnované dětem s autismem.

Fotografie Michala Sironě

dále obrázky malované na hedvábí a keramiku vyrobenou dětmi v Auticentru.

Obrázky malované na hedvábí

Samozřejmě nechybělo dobré jídlo a pití.

Pohoštění

Na večeru zatančila také taneční skupina Světlany Mládkové svůj scénický tanec v podání dospělých lidí s mentálním postižením.

Všem, kteří jste nás přišli tento večer podpořit moc děkujeme a doufáme, že jste v Kredanci prožili příjemný večer a odnesli si krásné kulturní zážitky.

Těšíme se na další shledání s vámi!

Těšíme se na Vás

Tato akce by se nemohla obejít bez sponzorů, kterým tímto velice děkujeme:

Jihočeská televize Jihočeská kalendář Jihočeská universita
INPRESS a.s Verba Plus s.r.o.  DAŇHEL AGRO a. s.
DejnaDekor Dagmar Šímová a dalších ...